A je ze mě migrant…

Výsledek obrázku pro migrationKdyby mi někdo před rokem řekl, že odejdu z Blog.cz a zase se budu snažit prezentovat na vlastním prostoru, vysmála bych se mu. A vida, rok se s rokem sešel a všechno je jinak.

Začalo to… no, asi odchodem Standy. Byl, jaký byl, dělal nepochopitelní rozhodnutí, autorský klub byl výsada podle ksichtu a ne podle článků, ale přes to všechno za jeho panování Blog.cz fugovalo. Jenže i on je jen člověk a ruku na srdce, nikoho nebaví nic věčně. A než jsme se stihli rozkoukat, dozvěděli jsme se, že máme novou adminku Báru.  Fajn. Přišlo čekání, jaká bude, jak se projeví, zda bude dělat čistky a tak dále.

Jenomže, přešel měsíc, druhý a pořád se nic nedělo. Po Báře se slehla zem. Fajn. Bezvládí je taky dobrý režim, nikdo nic nediktuje ale… ani se o nic nestará. Na Blogu to začalo pustnout a jestli už tam všichni neumřeli, pustne to doteď. Dříve dobrá obrana proti spambotům přestala fungovat, admini neodpovídali a můj blog večernice se postupně začal plnit spamovými komentáři. Nejdřív tak jeden, dva kousky denně, pak už to šlo do desítek. Začala jsem komentáře schvalovat, ale v závěru už bych nemusela dělat nic jiného. Spam, spam, spam.  Pořád jsem ale byla ochotná s tím pobojovat, překousnout to a počkat, až se situace zlepší. Ale pak…

Pak tomu Nova nasadila korunu, když nám na blogy vrazila obří panel 3×3 pole s reklamou na jeden z nejpofidérnějších webů na celých internetech – TN.CZ. Nemám ráda reklamy, to asi nikdo. Ale tohle už bylo tak do nebe volající, že jsem se otevřela rádcům, kteří mě přemlouvali, ať se přesunu na wordpress. Nechtěla jsem. Už jednou jsem jela na své doméně, a moc to nefungovalo. Hlavně tedy proto, že jsem neznala kouzla facbookové propagace a tudíž se o mých článcích těžko někdo dozvěděl a také proto, že webnode není pro blogy to pravé ořechové a je jedno, že je člověk na své doméně.  Ale když se rozhodnu, tak od myšlenky k činům je to u mě vždycky v rámci minut a někdy ani to ne. Jeden den ráno jsem ještě nevěděla, co si počnu a ještě ten den večer jsem zaplatila doménu a hosting, nahrála wordpress a začala vybírat šablonu. To se ukázalo být tou nejzdlouhavější částí. Dlouho jsem nemohla najít, co by nebylo svítivě bílé a uniformní s ostatními blogy (sorry holky, je to dost často na jedno brdo).

Zadařilo se a přišlo to nejdůležitější. Díky Veruce.cz jsem se dozvěděla o možnosti přenést z blogu svoje články včetně komentářů pod nový redakční systém. Jestli jsem já rychlá ve svých rozhodnutích, tak Veruce je rychlá v zálohování blogů. Člověk očekává přesun v rámci dnů a ono je za půl hodiny hotovo.

Takže jak? Vítejte mí noví čtenáři, kteří mě neznáte z Večernice a mí staronoví fandové, kterým jsem zmizela z komunity a autorského klubu. Pevně doufám, že vás nezklamu a že mi dále zachováte přízeň. A věřte nebo ne, i toto září pro vás chystám narozeninovou soutěž 🙂

9 komentářů u „A je ze mě migrant…

 1. Inu… Je mi to trapné, ale… také by mě zajímala možnost přesunu blogu jinam včetně článků, napsala bys mi prosím k tomu víc, jak to funguje, co je potřeba udělat,…?
  Myšlenka, že se to dá udělat jinak než ručním překopírováním, mě naplňuje pocitem téměř pohádkovým… 😀 Děkuji moc…

  Jinak přeji hodně štěstí zde na nové doméně! 🙂
  Ono s blog.cz to jde bohužel opravdu z kopce. Možná už čas blogování tak, jak jsme ho znali na blog.cz, prostě pominul…

 2. Mám asi štěstí, že jsem tak neviditelná, že si mě ani roboti nevšímají. 😀 O stěhování jsem – ač ukázková stará konzerva – už také zauvažovala. Ale zatím se mi zdá, že na ten jeden článek měsíčně (a to jen když se zadaří) zatím i ten blog.cz stačí.

  Hodně štěstí na nové doméně. (A teď honem uložit odkaz do RSS čtečky, než na to zapomenu. 🙂 )

 3. Taky zvažuji stěhování, ale sama se do toho nedokážu pustit. Navíc mne oblbli tím, že odstranili tu odpornou reklamu … Takže se teď věnuji jiným starostem a blog si zatím běží na starém místě. Každopádně i toho spamování jsem si dost všimla, čas od času si to otevřu a promažu, zatím to jde udržet.

  Mně se u tebe, na nové adrese, moc líbí. Ale to jsem ti psala už na FB. Jen mne při čtení článku trochu rušilo to Menu, které mi zasahuje do textu. Ale s tím se dá žít, respektive když vidím ty ne 90° tvary, jsem z toho unesená. Ze začátku se mi ony bílé a vzdušné blogy líbily, ale když to teď má každá slečna, je to už trochu o ničem a tohle je pak příjemná změna 🙂

 4. Nejsi sama, kdo odešel. Před pár dny jsem to už začal řešit taky. Když jsem reinstaloval pc, stáhl Operu a koukl na svůj blog, spadla mi brada. Všude samá reklama, že jsem ani neviděl článek a to byla fakt konečná.
  Nehledě na to, že pořád něco nejde. Jednou je to automatická záloha článků, pak videa. Konečná. Vlastní doménu nechci, ikdyž „i love wordpress“, ale i tam mi pak začaly srát spamboti.

  Každopádně blog vypadá hodně dobře…snad nám to vydrží 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *