A to se jako počůráváš?

Související obrázek

Pochopitelná reakce, když člověk pod třicet nakousne téma inkontinence. Dokonce ani mezi ženami se o něm moc nemluví, i když čísla mluví jasně. Stresovou inkontinencí (při kýchnutí, smíchu, zvedání těžkých břemen) zažilo minimálně 60% žen. 40% jí trpí častěji. To je skoro půlka. Ale nikdo nic neví, nikdo nic nepoví.

K napsání tohoto článku mě vlastně nakopla ségra. Je jedna ze dvou! žen, které se rozhodly vzít svou vlastní kůži na trh a nejen že poslaly Molimedu svůj příběh, souhlasily i s natočením spotu s Taťánou Kuchařovou, ambasadorkou značky Hartmann. Taťána si vzala pod křídla právě starost o lidi s inkontinencí a detabuizaci tohoto tématu.

No, a Petra je správná držka a když ví, že je to pro dobrou věc, jde do toho po hlavě. Jenomže… ona sama má problémy po úrazu, já je mám odnepaměti. I když poprvé si to uvědomuju když mi bylo asi patnáct. A celou dobu jsem nebyla schopná s tím cokoliv dělat. Styděla jsem se, protože… Protože proto. Když jsem si postěžovala u gynekologa, řekl mi, že mám pánevní dno volné jak po těžkém porodu (nikdy jsem nerodila) a že tady už normální cvičení nezabere. Buď operace, nebo zkusit závažíčka, která jsou ale drahá jak pes (většinou kolem dvou tisíc a účinek nejistý) operaci jsem nechtěla, peněz nebylo moc, tak jsem dál mlčela a styděla se.

Na mé vlastní oslavě narozenin, dvacátých osmých,to přece není žádný věk… mě kamarád několikrát rozesmál tak, že jsem vždycky mazala do koupelny, kde jsem měla náhradní oblečení a doufala, že si nikdo ničeho nevšiml. Pokud ano, mlčeli, ale i tak mi to bylo hodně, hodně moc nepříjemné. Kdyby se Petra nezapojila do osvěty, asi bych dál žila tak, jako doteď – ve stresu, dehydrovaná, aby náhodou… zoufající, že klasické menstruační vložky nefungují tak dobře. Jenže takhle jsem byla zvědavá. Mrkla jsem se na stránky MoliClubu a první, co mě tam bouchlo do očí, byla nabídka vzorků. Zhluboka jsem se nadechla a odklikala to. Dneska přišly, ale během čekání na ně, jsem dospěla k dalšímu rozhodnutí. I když mám docela hrůzu z operací, tak plánuji hysterektomii. A když už by se ve mně hrabali, nechala bych si i udělat tu pásku. Jenomže tohle už jsem mohla mít dávno za sebou a žít docela spokojený život…

Přišel čas nedat na pocity a vrhnout se do toho po hlavě, protože zdraví mám jen jedno.

10 komentářů u „A to se jako počůráváš?

  1. Kdysi dávno jsem měla problém s úzkou močovou trubicí. Pořád jsem běhala na WC a čas od času si cvrkla. Co mám kuličky, výrazně se zmenšil počet ucvrknutí 🙂 Na rozšiřování trubice atd. totiž znovu nechci – blééé

  2. [4]: Jestli to ono není spíš tím, že hysterektomie potrefí ženu nejčastěji ve 40-50 letech, kdy plno žen často ztloustne i bez ní… A navíc se z energetického hlediska stav PŘED hysterektomií často pojí s totálně rozhozenou hormonální rovnováhou, což zas jde směrem k adipositas… Moje mamka ani další žena z příbuzenstva tedy po HE rozhodně na břiše nějak viditelně nepřibraly.

  3. Zdravím, jsem po hysterectomii již 7let, přesně v polovině se mi podařilo ubrat 35kg sádla směrem dolů a toto si čestně držím už přes půlku…takže nárůstu váhy bych se nebála :-)  :-)  :-)

  4. Zdravím Vás, jsem ráda, že už se najde pár lidiček, kteří se nebojí o inkontinenci psát nebo mluvit. Téma inkontinence je u nás hodně tabu, přitom mnoho lidí s ní má osobní zkušenost.

  5. Dobrý den,nepodařilo se mi na Vás najít email, abych Vás oslovila nabídkou na spolupráci. Poskytujeme našim zákazníkům informace o inkontinenci. Třeba by se Vám mohl hodit pro Vaše čtenáře odborný článek – rozhovor s primářem urologického oddělení. Téma inkontinence je stále velké tabu. Vaše osobní zkušenosti s odborným textem je přesně to, co může někomu dalšímu pomoci. Prosím kontaktujte mě na uvedený email. Děkuji, A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *