Čekám. Nebo už ne?

Přelom let 2015 a 2016 je pro mě jakýmsi milníkem. Pět a deset let od rozpadu mých předchozích vztahů. Zdá-li se vám, že jedu pětiletky, máte pravdu. I můj současný vztah mě nechává zamyslet nad tím, kdy se vlastně chlapi začínají snažit o záchranu vztahu. Je to divné a smutné, ale neustále mi vychází, že buď pozdě, nebo nikdy.

Můj první vztah se rozpadl po pěti letech na nedostatek důvěry. Pravda, tenkrát jediný pokus o záchranu byl, že když jsem řekla, že se rozcházím, tak na mě můj ex vybalil, že prý má rakovinu (nemá, straší tu dodnes) a následovalo několik fingovaných pokusů o sebevraždu. Přiznám se, že už tehdy jsem byla tak otrlá a znechucená, že to se mnou ani trochu nehnulo. Nedlouho po tom jsem se nechala sbalit a ukecat svým dalším chlapem. Opět pět let a konec. Vyčpění vztahu a totální ztráta důvěry po tom, co ze z jeho strany provalila nevěra. Tentokrát tam pokus o záchranu byl, ale až ve chvíli, kdy já byla rozhodnutá o konci. Nikdy nezapomenu na moment, kdy se mi omlouval a přál mi štěstí do dalšího života. Kdyby se pak neděly ty další zhůvěřilosti, bylo by to dost vylepšilo můj obrázek o něm. Jenže to je pět jet a já jsem v dalším vztahu.

A čekám. Jsem člověk, který lpí na tradičních hodnotách, jako je manželství a ne a ne se dočkat. Dokonce jsem kvůli tomu dost ochladla, vím to o sobě, ale… co mám dělat? Bez sňatku si připadám dost neúplná. I když nechci děti, připadám si jako nemanželka divně. Láme se další pětiletí a zároveň doba, jakou jsem ještě s nikým nevydržela. Začne se můj muž snažit, nebo už to nezachrání? V duchu si přehrávám, jaké by bylo být sama. Vykašlat se na chlapy a žít jen pro sebe….

3 komentáře u „Čekám. Nebo už ne?

  1. Zajímavý pohled na věc, zda se začne snažit. Mám kamarádku ze severná Moravy, o které je známo, že pět let a konec. Člověk by si řekl, že její další chlap si třeba dá pozor a zančne makat, když se bude blížit pětileté výročí a ono jaksi … nic …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *