Fitbit Surge – fitness hodinky za všechny prachy

K některým věcem člověk přijde jak slepé kuře k zrnu. Kamarádka, která je tak trochu lame user vyhrála chytré hodinky a ne ledajaké. Vyhrála Fitbit Surge, které se momentálně pohybují okolo šesti tisíc. Tudíž nic, co by si člověk jen tak bez rozmyšlení koupil. Protože nějak nevěděla, co s nimi, věnovala je synkovi. Bohůmžel došlo k vybití hodinek a tím pádem k vynulování času. A protože jsem „ta co s těma věcma umí“ mám je teď na stole a kochám se.

Jsou to hodinky, které na první pohled zaujmou. I když jde vlastně jen o takový vychytanější fitness náramek, budí luxusní dojem. Nestyděla bych si je vzít ani k večerním šatům, protože jsou naprosto decentní a nenápadné. Není na nich nic navíc. Pásek je silikonový s diamantovou texturou a z něj kouká čtvercový displej. Po pravé straně jsou dvě tlačítka oválného tvaru a po levé jedno. Tím se celé hodinky budí k životu. Na zadní straně najdete zeleně blikající senzor a vstup pro nabíječku.
Údajně se s hodinkami dá i sprchovat, ale to jsem vzhledem k tomu, že je musím v pořádku vrátit, ani nezkoušela. Pravdou jest, že vzhledem k preciznímu zpracování a celkově fortelnému zhledu bych tomu i věřila.

Hodinky umí spoustu věcí. Měří počet kroků, srdeční tep, nachozenou vzdálenost, spálené kalorie, počet schodů a samozřejmě čas. Můžete si na nich nastavit několik budíků, časovač, i sledování fyzické činnosti pro různé konkrétní aktivity. U běhu se dokonce zapne GPS a sleduje vaši trasu, kterou si pak můžete zobrazit na mapě. Menu, které vám nabídnou samotné hodinky je minimalistické a pravda, moc nastavování v něm nenajdete, protože 90% věcí se dělá přes aplikaci v mobilu. Bez té jsou hodinky téměř nepoužitelné, ale tak už to wearables prostě bývá. Jako velké plus vidím notifikaci SMS a volání.
Kategorie sama o sobě je baterie. Jak už jsem psala, při vybití dojde k absolutnímu vynulování a dokud se hodinky nespárují s mobilním zařízením, budou ukazovat „marťanský“ čas (prostě voloviny), další věc, která se mi nelíbí, je že při úplném vybití si nenechají ani drobek energie, aby člověku řekly, že jsou vybité. Prostě šlus a mrtvé hodinky, dokud je člověk nepřipojí k nabíječce. Deklarovaná funkčnost na jedno nabití je v klidu 144 hodin a při zvýšené aktivitě 96, což není zase tolik. Plusem je, že za dvě hodiny bylo nabito naplno.

Můj celkový dojem je, že se jedná o opravdu precizní hračku pro lidi, kteří sledují svoji aktivitu, ale cenovka mi přijde poměrně neadekvátní. I kamarádka říkala, že kdyby je nevyhrála, určitě by si je za tu cenu nekoupila. I já bych spíše sáhla po odlehčenějších Fitbit Charge, nebo třeba po Huawei Talkband. Ovšem vyhrát ty Surge já, tak je budu milovat a ctít, dokud nás smrt nerozdělí.

3 komentáře u „Fitbit Surge – fitness hodinky za všechny prachy

  1. Tak tyto má manžel, jen nemá vzorovaný náramek. Já bych je ale nechtěla. Vedle toho, že bych je nevyužila, ani kdybych chtěla(jsem naprosté technické pako), tak mi naopak přijdou příliš velké a vůbec mi tak nesedí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *