Ghost in the shell

Když jsme byly s Mončou na Loganovi, zaujal nás trailer na Ghost in the shell. Pro ni, jako pro fandu do anime to byla jasná volba, a mně se líbila nastíněná myšlenka a vizuální stránka filmu. Takže když na to došlo, rozbila jsem prasátko a daly jsme si to dokonce ve 3D.

Dobře jsme udělaly, protože luxusní svět budoucího Japonska si 3D rozhodně zasloužil. Jednou z věcí, kterou jsem kvitovala s povděkem, bylo, že to natočili až teď, kdy jsou vizuální efekty opravdu na výši. Ulice plné holografických reklam mi přišly velice uvěřitelné, už teď jsou plné světelných tabulí a tohle beru jako velmi přirozený vývoj. A pro diváka je to vyloženě pastva pro oči. Předloha vznikla už v roce 1995 a skoro nechápu, jak mohli už tehdy tušit, jak moc bude svět závislý na informačních technologiích a jak důležitá budou data ohrožena hackerskými nájezdy. Do toho příběh ženy, lidského mozku, lidské duše zavřené v robotické skořápce. Minulost, nejasná – pár útržkovitých vzpomínek a hodně pochybností. Filozofická rovina a hledání vlastního JÁ opravdu hodně film povyšuje nad bezduchou střílečku.

Mrkla jsem se na recenze na CSFD a mám z nich pocit, že dost lidí vůbec nepochopilo, co je na tom filmu tak znepokojivé, nebo se na to koukali jedním okem, jinak nemůžu ta hodnocení pochopit. Já třeba měla pochybnosti a nakonec jsem odešla z kina fakt hodně spokojená.

5/5 (asi jsem nenáročná a nebo chodím jen na dobrý filmy

1 komentář u „Ghost in the shell

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *