Hopsa hejsa do… Londýna

Výsledek obrázku pro london eyeUž od dětství jsem hrozně chtěla cestovat. Záviděla jsem babičce, která až do vysokého věku jezdila po poznávacích zájezdech po celé Evropě. Bohužel, nějak to nevycházelo a já se do zahraničí dostala až někdy v pětadvaceti, při výletu do Mauthausenu, kde byli popraveni babiččni rodiče. To moji touhu po cestách nějak neuspokojilo a ani výlet do Drážďan před dvěma lety nebyl to pravé, i když město dostálo jménu a rozdráždilo mě až až. Je to tam nádherné a já toužila víc a víc po scestách ven, za poznáním. Už tehdy jsem si umanula, že další rok se podívám k moři.

Konečně jsem získala práci, kde vydělávám víc, než na chleba a vodu, a součástí odměn jsou i unišeky, které se dají uplatnit třeba v cestovní agentuře. Začalo vybírání a přebírání a nakonec jsme dali na tip skorotchyně a jeli do Chorvatska do Baško polje. Moje první moře, měsíc před třicetinama. Navíc jsme zvládli výlety do Splitu a Dubrovníka. Stala se z toho posedlost a skoro jistota, že se další rok zase vrátím.

Čas šel dál a stala se věc, že moje nejka získala taky práci s pěknou výplatou a benefity a najednou i naše dávno vysněná cestra do Anglie dostala skutečný rozměr. Mluvily jsme spoolu o tom skoro od začátku, co jsme se skamarádily a byl to takový vzdušný zámek, o kterém jsme nějak moc nevěřily, že se splní. Jenže…. Najednou máme zamluvený hotel v Kensingtonu, vybraná místa na která se chceme podívat a na účtech pomalu přibývají peníze na hotel a útratu. Za míň než tři měsíce budu v Londýně drandit na London Eye, nebo očumovat hroby velikánu ve Westminsterském opatství.

Je to ještě relativně za dlouho, ale už teď začínám mít cestovní horečku. Strašně moc se těším, možná i o chlup víc, než vloni k moři, protože cesta do Chorvatska byla spontánní rozhodnutí ale Anglie je léta budovaný vzdušný zámek, který sestoupil na zem. Určitě budu referovat a hodně fotit. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *