Krmím šest hladových krků

A dva méně hladové, z nichž jeden je můj vlastní. Co se ale týče mých šesti strávníků, není vůbec jednoduché pro ně najít to nejlepší, protože mají každý jiný věk. Nakonec krmím jednu seniorku, dva pány v nejlepších letech, mladou dospělou a dva puberťáky. Najít něco, co bude chutnat všem bez ohrnování nosu a finančně mě to nezruinuje, není nic snadného.

Ano, řeč je o kočkách, nemám dobročinné zařízení, které by krmilo lidi z ulice, ale poskytla jsem svůj domov, svůj gauč, veškerou bytovou plochu a hlavně své srdce šesti chlupáčům. Tři pocházejí z útulku, jeden z obtížných rodinných podmínek, a dvě jsem si vzala, když se ségřiné čičině narodila koťata, aby nezabrala místo doma někomu, kdo by si vzal kočičku z útulku, takže byla vlastně tak nějak nad plán. V praxi to vypadá tak, že když vidím někoho kupovat 400g baleníčka granulek, tak mě chytá záchvat hysterického smíchu. Sama totiž kupuji 10 000g baleníčko a vydrží mi kolem dvou měsíců, když dokrmuji ještě masem, aby si moji milostiví domácí nestěžovali. Protože pracuji jako pokladní a tudíž nemám nijak závratný příjem, navíc dost často marodím, což můj příjem ještě devalvuje, musím hledat jakýsi kompromis mezi cenou a kvalitou.

Jako první jsem odsoudila vše, co se dá koupit v supermarketech, až na Perfect fit a Purina One, které nejsou barvené a obsahují alespoň nějaké maso, takže ve chvíli, kdy granule dojdou neočekávaně, nebo je k One nějaký dárek, tak je vezmu, ale nekrmím s nimi stabilně. Dobře se mi osvědčily granule z Mountfieldu – Vivavita a nyní opravdu pěkná Starvita. Je to licenčně přebalené krmivo značky Monge a patří rozhodně k tomu lepšímu, co se dá koupit za menší peníz. Problém je pro mě to, že nedělají větší pytle, než 1,5kg a táhnout deset kilo granulí domů v batohu a taškách v ruce autobusem mi stačilo jednou. Navíc kilo granulí Starvita vyjde cca na 120kč a to je na moji peněženku dost.

Další zkouškou byly granule, které bych označila jako jednu z nejhorších možností nákupu. OK cat passion. Ovšem recenze na ně byly dobré a složení přijatelné. Granulky jsou ale barvené a kočky je nežraly s nějakým valným nadšením. Oblíbené Ontario s poměrně dobrým složením zase silně ignorovaly, a pustily se do nich až po dvou měsících, kdy granule tak nějak vysmrádly, nebo co.

Před chvíli mi přišel domů pytel Sanabelle sensitive Lamb and rice. Ještě když byly v krabici, kočky se šmrdolily kolem a málem mě je nenechaly ani přendat do barelu. Z toho, co se rozsypalo kolem, nezbyla ani granulka. Teď ještě čekám, jak se to projeví při delším krmení, ale při ceně 800 za deset kilo si myslím, že mám vybráno. Doufám, tyhle experimenty mě dvakrát nebaví.

6 komentářů u „Krmím šest hladových krků

  1. nu, madam rozárka jede na kapsičkách a dosypáváme granule. Je zmlsaná, takže většnou přebere maso a broky nechá. Když sežere broky, má už fakt velkej hlad. Poměrně nedávno jsme vychytali nějakou reklamní akci od puriny a dostali jsme 3 balení po 1,5kg purina one zadarmo. Občas(tak 1 do roka

  2. Obdivuju tě, že utáhneš tolik koček! Jen to krmivo se mi nezdá nejlepší… zkoušela jsi někdy investovat do lepšího? Já třeba kupuju Applaws a kočka ho sežere překvapivě málo (granule s vysokým obsahem masa zasytí víc než osolené obiloviny). Myslím, že ten rozdíl v ceně nakonec až tak velký nebude. Navíc když si připočítáš veterináře, za kterého dost možná díky zdravému krmení ušetříš ;-)

  3. [4]: Neboj neprudíš, zrovna já jsem ten člověk, co už odešel z gvětšiny kočkařských skupin, protože neměl sílu se hádat s množkama, co nekastrujou, protože kočička má mít jednou koťátka, a krmí Whiskasem, takže tě plně chápu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *