Logan… a spoilery vem čert

Logan Poster #1Jako velké fanynce X-menů mi nemohl ujít letošní marvelácký film, věnovaný Wolverinovi. Nejdřív to vypadalo, že půjdu sama, protože moje BF, se kterou chodím do kina, byla po Wolverine: Origins dost skeptická. Pravda, zrovna Origins byl ze všech X-meních filmů nejslabší. Ale protože Wolverina miluju, jsem ochotná skousnout ledasco, čistě z lásky k tématu. Nakonec jsem ji ale ukecala a dost možná mě za to stále proklíná. A nikoliv proto, že by film byl nepovedený. Naopak.Film se odehrává v nedaleké budoucnosti – kolem roku 2025 (nemám paměť na čísla) v době, kdy se kvůli vakcinaci lidstva již čtvrt století nenarodil žádný mutant. Stárnoucí a slábnoucí Logan se snaží žít spořádaným životem nájemného řidiče luxusní limuzíny, aby našetřil dost peněz pro sebe a Charlese, jakožto poslední dva mutanty na Zemi. Chtějí žít na jachtě a skrýt se před očima na jejich schopnosti již odvyklého lidstva. Charles navíc trpí Alzheimerovou chorobou, která u něj způsobuje záchvaty, ve kterých je jeho mysl schopná zničit všechny inteligentní bytosti ve velkém okruhu. Když už se zdá, že jsou jen krok od splnění snu a budou moci opustit neútulný azyl vodní nádrže na území Mexika

Jenže všechno mění jeden den, kdy Logana vyhledá mexičanka, žádající ho o pomoc pro sebe a dceru. Logan ji odmítne a vzápětí je kontaktován dalším člověkem, znajícím jeho identitu – Donaldem Piercem, zastupující podivnou společnost Transigen. Ten ve skutečnosti nehledá Wolverina, ale onu mexičanku. Logan chce mít klid, takže ho pošle do háje stejně, jako ji. Netrvá dlouho a ona ho opět vyhledá, zavolá si ho i s jeho limuzínou. Slíbí mu nemalou finanční odměnu, když ji a dceru odveze přes celé USA za hranice Kanady. Vidina peněz na jachtu a na léky pro profesora Logana přesvědčí. Následuje kolotoč více a méně překvapivých zjištění a emocí. Víc už vám neřeknu, jenom to, že budete potřebovat kapesníky, tuny kapesníků, pokud u filmů brečíte.

Když řeknu, že je to nejsmutnější Marvel, jaký jsem viděla, nebudu lhát. Když řeknu, že nejkrvavější, a nejpromakanější… taky. Hugh Jackman a Patrick Stewat brali tento film jako rozloučení se svými životními rolemi a pojali to setsakra dobře, dali do toho tolik, že starý a zmatený profesor X a zničený, bolavý a alkoholu propadající Wolverine, mě rozlítostnili už na začátku. A ta chvilka, kdy se Logan dal dohromady a člověk si mohl říct, to je on, můj Wolverine, byla setsakra krátká. Nakonec – i přes tu hromadu smutku vidím otevřená vrata jako blázen a jiskřičku naděje v novou generaci X-menů.

Kdo jste ještě nebyl v kině, běžte. Rozhodně to nebudou vyhozené peníze.

6/5 jsem unešena

1 komentář u „Logan… a spoilery vem čert

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *