Největší showman

Bylo to trochu jako lavina. Kamarádka řekla další kamarádce… o skvělém filmu. O muzikálu The greatest showman. Ta to nakonec pustila mně. Byla jsem trochu skeptická, většina věcí, které provází hype mě míjí. Pro mluvila hlavně jedna věc – Hugh Jackman v hlavní roli. Že umí zpívat, jsem věděla už od doby, kdy jsem viděla záznam, kde zpíval Who am I z Les miserables.

Jenomže už začátek mě uchvátil. Jsem totiž snílek a tenhle film vlastně není o ničem jiném. Je o tom, že člověk může žít svůj sen, ale měl by myslet na to, že je, kým je a nesnažit se být, kým není. Takový člověk dokáže strhnout i ostatní a dát jim to, co jim chybí – sebevědomí a respekt k sobě samým.

Strašně moc si vážím lidí, kteří tohle dokážou a proto mi byla postava P.T. Barnuma neskutečně sympatická i přes všechny lidské chyby, které měla.

Tato postava je postavena na skutečném princi humbuku, jak byl označován, filantropovi a člověku, který v pozdějších letech jako politik bojoval za práva černochů. V době, kdy se to ještě nenosilo, tvrdil, že lidé jsou si rovni, bez ohledu rasu, barvu kůže, tvar… a to i přesto, že dnes by byl označován za nelidského, neboť zbohatnul na tom, že publiku ukazoval postižené lidi jako atrakci. Jenomže tehdy to bylo o tom, ukázat že i oni jsou skvělí, něco umí a dělají umění. P.T. Barnum chtěl jednu jedinou věc, rozdávat lidem úsměvy a to se povedlo i tomu muzikálovému.

Film rozhodně doporučuji, byť je historicky nepřesný, ale umělecká nadsázka mu rozhodně neubližuje. Krásné a chytlavé písničky vám budou znít v hlavě ještě dlouho. A příběh snílka, který tak trochu nepatřil do své doby vás chytne za srdce.

 

1 komentář u „Největší showman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *