Počítačový nadšenec

Inu, je to o mně známo už dlouho – jsem blázen, kočkařka, genderfluid, gamer a prostě všeobecně podivný jedinec, cěhož je známkou i potřeba vypisovat na tak veřejném prostoru, jakým je blog. Předevčírem jsem kamarádce posílala fotku, čím se zrovna zabývám – měla jsem rozestavěný počítač a zrovna se ho chystala zavřít a spustit. Ona se celá vyvalená ptala, jak je možné, že se v tom vyznám, když pro ni je to jen hromada drátů. Jelikož je v mém okolí víc lidí, pro které je počítač víceméně magická krabička na facebook, tak jsem to brala s humorem a jistou hrdostí, že to umím rozebrat, složit, vybrat si dobré komponenty a tak podobně.

Na počítačových fórech jsem taky za exota. Stejně jako BDSM chatech (nechtějte vědět, jak to vím) se tam pohybuje asi 98% mužů (kluků) a dvě procenta žen, z nichž dobrou polovinutvoří dívky „Rozbilo se mi to, přítel není doma, jak to opravím, aby to nepoznal?“ Docela zajímavým faktem je, že kluci si na těch fórech navzájem tykají, a sotva tam vlezu já, začnou mi vykat. Budu doufat, že to není věkem, protože si připadám všechno, jen ne stará.

Protože jsem opravdu velký fanda do her, a už rok jedu v závislosti jménem Zaklínač 3, dost mě rozhodilo, že po pořízení Full HD monitoru se na mém extra low end stroji změnil v absolutně nehratelnou záležitost. Vstaly mi vlasy hrůzou na hlavě. Měsíc do vydání druhého datadisku a já nemám na čem hrát? Desítku na nový stroj jsem si taky neuměla vycucat z prstu, tak už jsem se pomalu smiřovala s myšlenkou, že O Víně a krvi si zahraji až tak koncem léta. Jenže mám pár opravdu dobrých kamarádů. S jedním z nich jsem se paradoxně v té době neznala osobně, ale rok jsme si psali právě o počítačích atd… Našel na bazaru počítač a když viděl, že by to bylo to pravé pro mě, koupil ho s tím, že mi ho dá na splátky.

Takže ho mám, rok staré železo, ve kterém jsem vyměnila grafiku za svoji GTX 660, dala tam svůj chladič a paměti. ten pocit, když to člověk zapne a zjišťuje o kolik je to svižnější, je k nezaplacení. Možná se holky připravují o hodně, když je zajímá jen móda, kosmetika a podobné věci, protože ten počítač umí jen využívat, ale tím to pro ně hasne, dokud to nekiksne a ony nemusí najít někoho „nejde to, sprav to“. Jsem docela ráda, že pro některé známé v okolí už jsem tenhle handyman já 🙂 A proč vlastně vznikl tenhle článek? Hlavně proto, abyste se dozvěděli, jak miluji výpočetní techniku a abych se mohla pochlubit svým novým miláčkem…

9 komentářů u „Počítačový nadšenec

  1. Super… Víc takových holek… Počítače si zatím neskládám, jenom opravuju pokud to není nic moc zásadního. :-D Většinu softwareových problémů zvládám, na hardware si troufnu jenom pod dozorem… :-D

  2. Na tohle mám manžela, softwarového vývojáře (jen se mě neptejte, co dělá). Kdybych to uměla, zbytečně bychom si lezli do zelí. :D Ovšem obdivuji ho, a ženy (které skutečně vypadají jako ženy), které toto umí, ještě víc.

  3. ne, že bych se zajímalo o kosmetiku, nejsme typická žena…ale jsem typický technický neandrtálec, který se k technice přiblíží a ona přestává fungovat 🙂

  4. Zaklinac neumoznuje snizit rozliseni? Kdyz se to nehybe a nejsou prachy, tak kazdy holt nahodi nizsi rozliseni, v pohybu to ani moc neni videt, hratelnost to nesnizuje.

  5. U zaklínače je vidět každý krok dolů. I kolísavé FPS, i nižší rozlišení atd… Navíc ten starý stroj byl opravdu hodně starý, takže už na něm jsem měla všechno postahované, jak jen to šlo, abych hru vůbec spustila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *