Přírodní kartáček Yoni

Víte, že recenzí tu mám poskrovnu, zrovna moc dobře je psát neumím, ale občas se mi dostane do ruky něco, co si těch pár řádků zaslouží.

Při surfování po Facebooku jsem narazila na reklamu na přírodní kartáček. Už před časem jsem zaregistrovala různé prodejce prodávající větvičky, na které pěli neskutečné ódy. Na jednu stranu se mi to nezdálo, na druhou… vzpomněla jsem si na svou oblíbenou činnost, díky níž všechny moje tužky a pastelky vypadaly, jako by měly na konci štětec. Takže jsem se nechala zlákat představou zase jiného čištění zubů. Nejčastěji používám klasiku – kartáček Curaprox a nějakou z běžně dostupných past, od paní zubařky jsem chválená za pěkné zuby, ale i tak je mám zažloutlé, prý od raného užívání antibiotik a zůstaly mi na nich zbytečky lepidla od rovnátek, která už mám deset let sundaná.

Našla jsem si Yoni.cz, přečetla si něco o Miswaku, Siwaku… prostě o kořeni rostliny Salvadora persica https://cs.wikipedia.org/wiki/Salvadora_persk%C3%A1. a objednala jeden kousek na zkoušku. Mojí chybou bylo to, že jsem si nepřiobjednala pozdro a kořen mi po vybalení vyschl, ale funkčnosti to podle mě nevadí. Za dva dny od zaplacení mi přišla obálka, v ní hygienicky a vakuově zabalený kořen, Návod s ručně psaným poděkováním a mandalová samolepka jako dárek. Nedokázala jsem odolat, ihned jsem vybalila, okousala kůru asi z půl centimetru kořene a jala se rozžvýkat konec, aby se roztřepil a dalo se s ním čistit. Nejlépe šly přední zuby z přední strany, stoličky a zadní strany zubů jsou oříšek i pro zkušeného akrobata. Chuť příjemná, lehce štiplavá,

 

dovedla bych si představit pastu s touto příchutí. Po čištění jsem štětiny ustřihla a klacík postavila do hrnečku. Na fotce je kartáček už po vyschnutí, které ale nijak nevadí používání.

Plusy:
příjemná, ale nezvyklá chuť
pocit vyleštěných zubů
kousání
viditelně čistší zuby

Mínusy:
špatná dostupnost na zadní strany zubů a stoličky

nemožnost, či složitost vyčištění jazyka
Občas zůstane „štětina“ mezi zuby

Suma sumárum, za šest pětek zajímavá zkušenost. Zejména kvůli silicím asi budu kupovat nadále, i když pořádně vyčištěné zuby mám jen klasickou metodou.

6 komentářů u „Přírodní kartáček Yoni

  1. Nedávno jsem četla, že by se kartáček na vyčištění jazyka používat neměl. Přírodního kartáčku jsem si také všimla, ale nezkoušela jsem. Možná vyzkouším. ;-)

  2. Toto je hodně stará metoda, u které mě překvapuje, že se na ni opět vzpomnělo. Na druhou stranu proč ne? Recenze je pěkná: stručná a výstižná, pro mne to ale asi nic nebude… No, uvidím, zda se časem nechám zlákat :D

  3. Krásná recenze 🙂 Pro mě je tento typ "kartáčku" na zuby něco jako vrátit se zpět do jeskyně. :D Ovšem každému vyhovuje něco jiného. 😉 Já používám klasický kartáček a kokosový olej a tak jsem spokojená… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *