Proč lidé podvádí v soutěžích?

Tak se mi teď zase zvedl tlak. Účastnila jsem se soutěže o fotoaparát (jeden sice mám, ale záložní se hodí, nebo bych ho mohla prodat, nebo… možností je spousta.) Byla to klasická lajkovačka a i když jsem neměla šanci na první místo, vedla jsem si docela hezky. Ale najednou šlus – konec. Soutěž ukončena pro podvodně jednání soutěžících.

Ve vysvětlení přímo stálo, že si soutěžící kupovali hlasy, případně sami dělali soutěž například o telefon, kde podmínkou účasti bylo lajknout danou fotku. No, kde to jsme? Já sama měla špatné svědomí, když jsem fotku sdílela v akvaristické skupině, kde jsem jak doma a někteří na to jdou takhle od lesa? Jenže pak jsem si uvědomila, že takhle je to vždycky.

Někteří lidé se neštítí jít za výhrou přes mrtvoly. Pamatuji si na hlasovačky, kde lidé klikali třeba desettisíckrát přes anonymizéry, tak se zavedly registrace. Bylo to tu pořád. Jakmile jde o kvantitu hlasů, všechno jde zmanipulovat. Přitom, kdyby si člověk přepočítal čas, který do toho vložil, na peníze, tak si tu věc může skoro koupit.
A pak my, co obtěžujeme kamarády, rodinu a okolí tím, aby nám třeba zahlasovali, máme utrum. Vlastně, když nad tím přemýšlím, opravdu mám mnohem raději soutěže, kde vítěze vybírají.
Co vy, jaký je váš názor na hlasovací soutěže? Setkali jste se někdy s takovýmhle podvodem?

9 komentářů u „Proč lidé podvádí v soutěžích?

  1. Nemá cenu rozčilovat se nad takovýmto typem soutěže, protože je není fér už od začátku. Ten, kdo nemá dostatečnou podporu známých, kamarádů a všelijakých skupin nemá šanci. Osobně si mi tento typ soutěže hnusí, protože nejde o nic jiného než vydírání lidí a slibování všeho možného, jen aby byly hlasy.

  2. Já osobně celkově soutěžím moc nevěřím a těm hlasovacím nejméně. Hrozně mne vytáčí, že se tímhle způsobem řeší i opravdu závažné věci jako je např. volba prezidenta apod.

  3. [2]: Tak soutěže samotné mám ráda, losovačky, kde mají všichni stejnou šanci, nebo výběr porotou, kde prostě vyhraje ten lepší. Ale tohle ne, to je prostě tolik zmanipulovatelné…

  4. Já jsem jednou v takové soutěži vyhrála – na FB a to dokonce aniž bych si řekla o jediný hlas… Ale bylo to v rámci jedné soukromé skupiny. Jinak se mi to ale taky nelíbí, vždyť z tý výhry pak nemůžou mít ani radost…

  5. [2]: Ve volbě prezidenta se alespoň nedá tolik podvádět. Jasně, prezident má svou kampaň, avšak ta má také své podmínky, aby šance koknurentů byly co nejrovnější. Volby obecně (ať už ty prezidentské – i když to je trochu nadstandard – nebo jakékoli jiné) jsou jednou z podmínek demokracie, takže pokud nechceš nějakou absolutní vládu, u které je riziko, že tam přijde blbec, kterého, na rozdíl od prezidenta, nebude téměř možné nijak odvolat, budeš to tu muset překousnout.

  6. Já se do takových soutěží nehlásím, protože ty tisíce lajků fakt neseženu. Fakt nechápu, kde to berou :D Já mám spíš špatné zkušenosti s tombolama :D Když hlavní cenu vyhrála moderátorka, tak se nezlobte, ale tady něco smrdí :D Tam vyhráli zájezdy, spotřebiče a já vyhrála dvě tužky. Jsem jim zaplatila jejich dovču :D :-D  :-D

  7. Tyhle soutěže nemají smysl a jsou navíc hrozně otravné. Každá větší diskuze je pak protkaná "a hlásni mi tady" a jediné kritérium, na jakém může vítěz stavět, je, že umí nejvíc otravovat nebo nejvíc sedí za počítačem. Není nejhezčí, nejchytřejší, nejšikovnější, nejnadanější, je jen největší spammer. Jenže na rozdíl od soutěží, kde by to hodnotili objektivněji třeba porotou nebo písemným hlasováním zaregistrovaných lidí, kteří by i museli svůj hlas na stránku napsat ručně (asi by většina nevytvářela stovky mailových účtů + ne každý ví, jak to udělat, aby šlo víckrát hlasovat z jednoho počítače, když to mají ošetřené tak, aby to systém rozpoznal), zběsilé klikání majitelům webovek přinese zisk z reklamy.

  8. [6]: Já jednou na plese vyhrála hlavní cenu :D Ale taky to bylo spíš zákonem schválnosti – už jsem byla připravená j ít domů, bolely mě nohy, tak jsem se přezula z lodiček do tenisek, a říkám kamarádce, že jakmile skončí losování, půjdeme, abych se tam před lidmi kolem prázdného parketu nepromenádovala ve velké večerní s teniskama. A ještě jsem tak podotkla "tak hlavně ať mě nevylosujou." A ona na tom byla podobně. A co myslíš? První cena já, druhá cena kamarádka :D:D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *