Proč miluji býka

Začátek roku 2011 pro mě byl jedno obří tornádo. Život se mi otočil o 180° a ještě naruby. Jak jsem si myslela, že se nemůže nic změnit a že jsem odsouzena k životu, jaký jsem vedla, objevil se člověk, který mě vyvedl z omylu. Nakonec jsem i já, tvor i když nespokojený, tak věrný… podlehla. Pamatuji si na skladbu, která nám tou dobou hrávala. Protože to bylo v čase vlády znamení býka a protože se na místě, kde jsme se scházeli pouštěla hudba k danému měsíci, zaryla se mi tahle skladba hodně do mysli. Když ji teď poslouchám, říkám si, že nás skvěle charakterizuje.
Úplně tam slyším tu bouřlivost, když jsem poznávala nepoznané, pak tu naléhavost, když jsem se odhodlala tenhle vztah legalizovat a rozešla se s manželem. Smutek a boj, když to málem krachlo a já si myslela, že zůstanu sama a nakonec takový příjemný klid, když se všechno ustabilizovalo… Je to pět let a celých těch pět let jsem s ním. S člověkem, který udělal to nejlepší, co mohl. Vytrhl mě z bídy, z prostředí, v němž jsem nechtěla být sama sebou a které ze mě udělalo někoho uplně jiného. Ze strachu před lidmi, protrože každý nám přece chce uškodit… Žila jsem poměrně divoký, a ač bohatý, tak schizofrenní a vyčerpávající život. Dlouho trvalo, než jsem se z toho vzpamatovala a potlačila nasbírané neduhy, ale jsem za to ohromně vděčná. I kdyby za nic jiného v životě, tak za tohle ano.
A přesně tohle všechno mi běží v hlavě při poslechu této skladby. Celý rok si na ni nevzpomenu, ale jak příjde jaro, vytane mi v mysli, jako by tam byla pořád…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *