Spotřebováno… opravdu tudy kráčí blogy?

Omlouvám se za trochu delší nadpis, než je u mě zvykem. Protloukám se blogosférou už poměrně dlouho. Moc ráda mám knižní a osobní blogy a úplně nejradši všehochuť protkanou myšlenkami. Fashion blogy jdou úplně mimo mě, kosmetika mi nic moc neříká a když už, tak to musí být fakt něco super, jako třeba Lush.

Chápu, že každý má svůj směr a blogerky recenzující kosmetiku si nezřídka přijdou na super věci zdarma, ale může mi někdo vysvětlit, jaký smysl má článek o tom, co který měsíc spotřebovaly? Kdyby to obsahovalo alespoň jakous takous recenzi, ale většina takových článků má X fotek a k tomu minimalistický komentář.

Tohle vážně někoho zajímá? Obvykle obaly od dobraných věcí vyhodím, ale jestli je tohle trendy, asi bych měla začít hromadit, fotit a chlubit se, co mi zase došlo. Možná budu mít víc čtenářů. Nebo taky ne a skončím se svými šesti kočkami na hromadě odpadu jako crazy cat lady.

Nevím, má to být snaha o nějakou originalitu? O něco, co tu ještě nebylo? Snad, kdyby to ovšem nevylézalo z každého druhého blogu. Nevím, nakolik je tím postižen přímo blog.cz, ale konkurenční platformy tím přímo překypují. ¨Jednotvárné světlé blogísky téměř stejného vzhledu i obsahu. Pro jeden si nezapamatujete druhý, protože všechny vypadají stejně a mají podobný obsah včetně analýzy spotřebované kosmetiky.

Když jsem si ve skupině Hodnocení blogů poprosila o recenzi, dozvěděla jsem se, že mám nezáživné a neosobní články, málo recenzí a hlavně tmavý blog. Ano, nějak vybočuju z uniformity, sakra. A čím víc se nad tím zamýšlím, tím víc si stojím za tím, že v trendu, kterým se blogy ubírají, se nějak necítím a že zase budu stát v protiproudu.

57 komentářů u „Spotřebováno… opravdu tudy kráčí blogy?

 1. Články na téma Spotřebováno by měly mít smysl ten, že blogerka spotřebovala skutečně celé balení výrobku a tak by měla mít na daný produkt dostatečně vyvinutý názor, jestli byl dobrý nebo ne a jestli by si jej znovu zakoupila, oproti recenzím, které se píší většinou po cca 3 vyzkoušeních. Bohužel spousta holek co tohle píší nechápou tuto pointu a pak z toho leze patlanina beze smyslu pro čtenáře.

 2. [2]: Ano, o tomhle to má být, ale jak už bylo zmíněno, ty holky to asi nechápou, nafotí (případně natočí) ty produkty a řeknou k tomu stručný, nic neříkající komentář. Zajímalo by mě, kde vidí smysl článku, asi je v tom, že je to teď "in".

 3. Já ty články chápu jen v případě, že tam jsou doopravdy zajímavé produkty. Když tam je ale obyčejná pasta a odličovací tampóny a nic zajímavého, tak si říkám: ,,Proč sakra?".

 4. tak zní to zajímavě, taky bych mohl začít psát články o tom, co jsem snědl, fotit hromady tatranek, čokolády a jogurtů, ale pak by mi asi přišli na to….že vedu hrozně nezdravý životní styl

 5. Je to podobné jako s ženskými časopisy. Hodně blogerek už psalo, že končí s klasickými recenzemi, protože si čtenářky přečtou maximálně shrnutí na konci článku a tím to padá. "Obrázkové" příspěvky jednoduše "jedou" a kupa prázdných obalů je "jenom" další nápad na rubriku …

 6. Já mám ale zase ráda blogy jako je ten tvůj :). Je dobře že jdeš proti proudu. Já taky nevidím smysl ve článcích "spotřebováno" a můj módní vkus je takový, že radši ani nechodím na stránky Módní peklo ze strachu, že tam někde jednoho dne najdu svou fotku :D taky jsem dost originální, hlavně i svými stravovacími návyky kdy poslouchám řeči typu jaktože ještě nejsem mrtvá když jím jen ovoce a zeleninu apod :D takovým názorům už jsem se naučila jen smát, jinak by mě z toho muselo klepnout

 7. Tmavý blog má být výtka? Vždyť je to tu příjemné, a hlavně to koresponduje s názvem. Co by to mělo za logiku, kdyby bylo blog Večernice třeba žlutý nebo na něm nedejbože byly kytičky. Fashion a kosmetické blogy taky moc nenavštěvuju, stejně si tyhle zbytečnosti nekupuju, ale co mi spíš vadí na těch dnešních úspěšných blogerkách je, jak málo se opravdu věnují blogu. Postují na facebooku, instagramu, točí vlogy, ale aby napsaly pořádný článek na blog, na to si holt člověk musí počkat. Ale o to snad blogování je, ne? Nebo by aspoň podle mého názoru být mělo.

 8. Článek je naprosto skvělý. Četla jsem jej chvíli po vydaní na telefonu a nešlo mi komentovat… Každopádně komentáře by mohly založit vlastní blog, kam bych se přidala, a publikovali bychom co kdo kdy snědl … a udávali bychom tempo my, normální blogeři 🙂

 9. No takéto články majú zmysel, kým ich ľudia čítajú, takže tak skoro zrejme scénu neopustia len čo je pravda. Ja osobne nečítam ani len recenzie, pretože tie podľa mňa patria do eshopov priamo pod produkty, ale to už je len vec môjho vkusu. :-D

 10. Spotřebováno je hitem již nějaký ten čas. Na jednu stranu kroutím hlavou, ale na druhou stanu si říkám, že je to naprosto nádherné zrcadlo. V tomhle je dle mého neocenitelná funkce dospívajících, odráží se v nich společenství dospělých. Je to už ohraná věta, ale my jsme prostě konzumní společnost a blogy tomu jdou jen vstříc. Blog, jako každý jiný společenský jev, reflektuje soudobou podobu společnosti a její změny.

 11. Konečně někdo, kdo se nebojí si to dělat po svém. Já si pořád říkám, že se těch svých vnitřních přesvědčení prostě budu držet a buď časem budu mít čtenáře, co to docení, nebo prostě žádné a hotovo.

 12. Skvěle řečeno! Já upřímě tohle "spotřebováno" a asi ani "kosmetické hauly" moc nechápu. Dobře, pokud je to něco zajímavého třeba ze zahraničí, tak ano, ale když slečna přidá kosmetický haul, ve kterém ukáže jen úplně obyčejný deodorant, pastu na zuby a ústní vodu, tak to mi hlava prostě nebere.

 13. Moje slova! Vždycky tyhle články někdo sdílí na skupiny blogerek na FB a já pořád čekám a čekám, kdy se tam nějaké ty prázdné ruličky od toaleťáku či prázdné obaly od vložek objeví.

 14. Souhlasím s tebou. A recenze na tvůj blog mě překvapuje. Mně se tu líbí. I když možná právě proto, že vystupuješ z uniformity. :-D Ten obrázek mě strašně pobavil.

 15. neboj se jsme na tom stejne…I když ze začátku jsem taky psala o módě, ale jenom to jsem se naučila na střední škole, jinak tam mám věci o knížkách, svoje myšlenky a sem tam nějakou povídku…dělala jsem i recenze… 🙂 takže nejsi sama, ale to je samé i na youtube..všude máš návody na to jak se nalíčit, oblíbené produkty za nějaký měsíc, ale kvalitní tvorbu to od holek celkem dost postrádá..takže si s tím nevěš hlavu, protože takových je víc… nevím asi nemám zájem o to abych někomu ukazovala co jsem vypotřebovala za kosmetiku, protože je málo produktů co používám..Takže bych na tom musela pracovat třeba tři měsíce než bych mohla doporučit něco nového, ale blogy co jsou o knížkách nebo autorka řekne a projeví svůj názor jsou mi víc sympatické…:) takže se sem rozhodně vrátím lepší něž sledovat fotky se spotřebovanou kosmetikou a jedinečnost se cení 🙂

 16. Po delší době jsem na nějaký čas bez blogu. Dokud jsme ale s kamarádkou publikovaly, měly jsme blog tmavě modrý, podobně jako ty. A tvoje články se mi líbí a jestli jsou neosobní, tenhle je osobní až dost :D myslím, že tenhle trend, který se stal mainstreamem by si zasloužil recenzi od plic. Ale pokud to někdo dělá dobře, má kvalitní články, nebrala bych mu jeho koníček 🙂

 17. já mám články (i když teda spíš videa) o spotřebovaných produktech docela ráda, když je jejich součástí právě ta recenze. bez ní mi smysl toho celýho poněkud uniká.

 18. Myslím,  že to má jednoduchý důvod. Autorky viděly,  že některé jsou s tím úspěšné, a chtěly taky takovou návštěvnost a fanoušky.  Jenže to nezvládly na stejné úrovni. Ale místo změny nebo konce našly,  že hromada dalších to dělá taky a taky na nízké úrovni, tak propadly dojmu, že to tak stačí, aniž by si uvědomily, že ne a je ro jen chození v kruhu. Ale nejhorší je, že plno takových blogu (pár fotek jak přes kopírák a dve věty) nacházím čím dál víc i v AK, zatímco kvalitní autoři odtamtud lítají jak s průjmem.  LTak je to bohužel jen utvrdí, že to není zoufa

 19. Každý má hold nějaké koníčky a někoho prostě zajímají věci, jaké popisuješ. Já osobně taky nefandím těmto rádoby recenzím na kosmetiku a podobně. Ale je to stejné jako Facebook. Ta možnost tu je, proto ji někteří využívají

 20. Nevšimla jsem si těchto článků. Bude to tím, že mě to nezajímá a dost možná jsem je přehlídla. Význam nechápu, ale taky to nikomu neberu.

 21. Kosmetické blogy mi taky nic neříkají, mezi fashion blogy se občas dá najít něco hezkého a originálního, ale v téhle oblasti sleduju spíš zahraniční blogy. Na článek o tom, co kdo spotřeboval, jsem snad ještě nenarazila, nicméně fotka toaletních ruliček a vložek je bezkonkurenční :D

 22. Co je na tom, že má někdo tmavý vzhled blogu, každému se líbí něco jiného. A hlavní je, že by lidi mělo zajímat čtení a né v prní řadě vzhled.

 23. O těchto článcích vím, dokonce i o videích, ale v podstatě je míjím, vím, že to má prakticky nulovou hodnotu a že to není něco, co mě zajímá. Hlavně si myslím (a teda doufám!), že to je mířeno na mladší lidi než jsem já, no. A asi proto je to teď spíš takovej mainstream – protože dnes blogy a různý videokanály okupují spíš náctiletí blíž k desítce než ke dvacítce.

 24. "Chápu, že každý má svůj směr.." když chápeš, není co řešit a nemusíš se v tom vrtat. Je ti něco potom? NE! Je to každého věc.

 25. Když se řekně blogerka mezi běžnými lidmi, kteří nejsou blogery, každý si hned představí plastikovou barbie, kterou zajímají jen hadříky a malovátka. Ale je přece tolik témat, o čem můžeme psát 🙂 Fashion blogy samy o sobě nesleduju, protože mi všechny přijdou jako přes kopírák. Mnohem raději si přečtu recenze, postřehy ze života a ne nějaký spotřebováno. Fotím snad obsah svýho koše nebo co? Čekám, do jakých absurdit to zajde :D

 26. O kosmetice se nemá psát, to se musí zažít :-D. Teď vážně – všeobecně by měl mít každý možnost vyjádřit se, k čemu uzná za vhodné. Ale i to něco by mělo mít hlavu, patu a smysl. A očividně nejsem jediná, kdo ho v tom nevidí. Každopádně jestli si to najde své čtenáře, pak je vše v pořádku.

 27. Tak to jsem ani nevěděla :D také podobné blogy nečtu, ale já jsem zaměřená na jistou cílovou skupinu a primárně píšu o mém zaměření, takže tohle mě obešlo obloukem.

 28. [45]: Já si myslím, že se najdou lidi, kterým na čtenáři nijak zvlášť nezáleží, prostě se chtějí pouze vypsat a mít dobrý pocit, že dělají nějakou činnost.

 29. Pokud se jedná o hromadu fotek protkanou chabými komentáři, tak to samozřejmě postrádá smysl, ale pokud se jedná o recenzi po spotřebování výrobku, jako dělá třeba PetraLovelyHair, tak se mi to zdá opravdu skvělý. Pokud vyzkoušíš např. šampon nebo olejíček do vlasů jednou nebo dvakrát, tak může být super, ale po delší době přijdeš na to, že se ti vlasy krepatí nebo jsou sušší apod. Proto se mě osobně tato myšlenka zamlouvá, ale musí to mít nějaký řád 🙂

 30. Souhlasím. Taky nejsem fanynka nějakých přehnaných blogů "Co jsem si koupila nového". Na YouTube se s nimi rozthl pytel, ale přenášet to mezi kvalitní blogery se mi zdá nefér.

 31. Zrovna k tématu spotřebováno, pokud by šlo o to, o čem to spotřebováno má prapůvodně být, což je opravdu recenze nějaké kosmetiky, protože když jsi na dně výrobku, tak už ho pravděpodobně dokážeš dobře ohodnotit, tak by to asi bylo v pořádku, recenze kosmetiky, co by ne, ráda je čtu, ráda se na ně dívám, ráda vím, za co se vyplatí nebo nevyplatí utrácet, ale musí se to dělat pořádně… 🙂

 32. Ježíš, no štěstí, že jsem se s tím ještě moc nepotkala. Nechci nikoho kritizovat, ale pokud to nemá být recenze těch výrobků, tak je to fakt na nic.

 33. Pár blogů o kosmetice jsem viděla, náhodou jsem na ně narazila, jeden se mi vážně líbil, přesněji recenze, kterou jsem četla, bohužel si nepamatuji čí blog to byl.

 34. Já mám svůj bílý blog ráda, protože je bílá super a protože minimalismus. Ale jo, dopotřebované kousky patří do koše, ne do foťáku. Jenže vysvětli jim to… ono dneska v tom obrovském množství blogů je opravdu těžké nějak se odlišit a přijde mi, že se chytají každého stébla. Nemůžu říct, že na tom nejsem podobně…

 35. Zajímavé, já tyhle blogu nenavštěvuji, takže mě to zatím neštve :D Jinak ale souhlasím no, uvítala bych když už alespoň nějakou recenzi, proč si daný výrobek koupit / nekoupit 🙂

 36. …já upřímně ani nevím, že takové blogy existují. Asi bych řekla, že díky bohu, jinak bych ztratila víru v lidstvo úplně. Tedy ne že by mě to nějak mrzelo, ale… ráda sem naivní. A tak.

 37. Ty jsi můj člověk! Naprosto chápu tvé rozhořčení! Články "spotřebováno" chápu leda ve chvíli, kdy blogerka přidá i nějakou recenzi nebo radu čtenářkám, jinak je to prostě vyfocené smetí. :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *