Suicide Squad – Sebevražedný oddíl

Výsledek obrázku pro suicide squadNejsem člověk, který by byl vyloženě odkojený komiksovými filmy, sem tam nějaký ten Spiderman, Superman a Batman kolem mě prošel, ale že bych vyloženě čekala, až bude nový film a je jedno, jestli z dílny Marvelu nebo DC, to ne. Posledních pár návštěv kina to ale změnilo. Deadpoola jsem vidět musela, už jen kvůli tomu, abych rozuměla fórům, které kolovaly na FB. Ale před filmem na mě čekal i trailer na Sebevražedný oddíl, který mě hooodně zaujal. Mám totiž moc ráda, když hrdinové nejsou černobílí. I proto mě Deadpool který po traileru následoval, zcela uspokojil. Tedy filmově 😛

Když jsem pak kamarádku vytáhla na dámskou jízdu – running sushi, musela jsem rovnou v multikině mrknout, jestli Sebevražedný oddíl náááhodou nehrají. A světe div se, vycházel nám asi za čtvrt hoďky, což byla klika jako blázen. Takže jsme nafasovaly 3D brýle a pohodlně se usadily. Už od úvodu bylo znát, že film byl točený pro 3D. Ty efekty byly neskutečné, a v mnoha scénách mě opravdu nutily uhýbat, i když jsem si tisíckrát říkala, že je to jen efekt. Ne, mozek má víc rozumu, než já. Příběh se mi náramně zamlouval a herecké obsazení rovněž – Will Smith v roli Deadshota konečně někde vypadal jako chlap a ne jako puberťák, Na Margot Robbie jako Harley Quinn byla vyloženě radost pohledět a nevadil mi ani všude omílaný Jared Leto coby Joker, i když Jack Nicholson ani Heath Ledger to prostě není. I ostatní byli skvělí bez ohledu na velikost jejich rolí.

Příběh je o tom, jak se americká vláda snaží ovládnout něco, na co prostě nemá, a když se to vymkne kontrole, snaží se to zastavit opět něčím, co nemá šanci ukočírovat. Jak jinak popsat příběh, v němž vysoce postavená vládní činitelka „sbírá“ metalidi a významné zloduchy, trochu je podusí pod pokličkou (hodila jsem ho do díry a tu pak zahodila) a pak jim nabídne životní šanci podpořenou zrníčkem účinné trhaviny. Každý z (ne)hrdinů má něco, co touží získat, ať je to „pouhá svoboda“ návrat k životní lásce, klid, či chvíle s dcerkou. První pokus o ovládnutí čarodějnice Enchantress ale nedopadl dobře, takže je nutné vytáhnout ze zahozené díry ostatní a poslat je ostré akce. Jak to tak bývá, něco se pokazí. Nebo spíš pokazí se úplně všechno a vy vidíte, že i největší zloduši mají srdce, ti správňáci zabíjejí nevinné bez mrknutí oka a najednou je vám jasné, že ve vysoké politice nic není jednoduché.

Rozhodně už vám nebudu říkat víc, protože tenhle film prošpikovaný humorem, akcí a zážitky musíte vidět sami. Jsou chvíle, kdy vám ukápne slza a než stihne oschnout, prskáte smíchy. A pak taky chvíle, kdy díky efektům, tolik výrazným ve 3D prostě jen sedíte s otevřenou hubou a nechápete. Spousta lidí se mnou nebude souhlasit, ale já z kina odcházela naprosto spokojená, takže dávám 5/5.

3 komentáře u „Suicide Squad – Sebevražedný oddíl

  1. Mně se film taky dost líbil.. I když teď zpětně mám nějaké výhrady k tomu ději.. Ale mně teda neukápla žádná slza, často brečím u filmů, ale tady zkrátka nebyla žádná scéna, u které by se dalo brečet..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *