Tančíš jako Uma Thurman… Vážně?

V roce 2010 vyšlo album Banditi di Praga od skupiny Kabát. I když podle mě byla Corrida lepší, stalo se rychle bestsellerem. Na tom albu je písnička nijak významného charakteru – Don Pedro von Poltergeist. Začíná: „Stepuje tak lehce jako Uma Thurman…“ Nějak jsem tomu nepřikládala význam. Dlouho, celých pět let to tam pro mě bylo a zavánělo to Kabáťáckou licencí.
Jenže nedávno ke mně osud zavál kapelu Fall out boy. A ejhle, v jedné jejich písni se objevilo „She wants to dance like Uma Thurman“. To už mě zaujalo. Dvě písničky z rozdílných koutů světa, vznikly pět let po sobě a jejich tvůrci použili přirovnání tance k ženě, kterou znám jenom jako herečku. Obula jsem se do toho, a našla vyjádření kluků z FOB, že jde o asociaci k filmu Pulp fiction.

No tedy nevím. Viděla jsem hodně tanečních vystoupení a filmů s nimi ale tohle mi nepřišlo nikdy takové, abych si na to vzpomněla používala jako etalom pěkného tance a to jsem Pulp fiction viděla asi dvacetkrát.

Otázka je, co k tomu ty kapely vedlo… Proč tahle taneční scéna ovlivní mysl lidí a mně nechala úplně chladnou? A co vám? Myslíte si také, že je ten její tanec tak závratný, že se dostal hned do dvou písní? A pokud ano, nemělo by to být jako Mia Wallace?

3 komentáře u „Tančíš jako Uma Thurman… Vážně?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *