Zaklínač 3 – datadisk Srdce z kamene

Tak je dohráno… Mám takový zvláštně prázdný pocit i přes to, že mě čeká ještě polovina hlavního příběhu. Když jsem si už v květnu předplácela expansion pass, věděla jsem, že to bude bomba ale ani málo jsem netušila jaká. Srdce z kamene jsou ten menší ze dvou datadisků, ten větší O víně a krvi vyjde někdy koncem jara příštího roku.

Trochu mě mrzí, že od začátku se mluvilo o tom, že datadisky nevyjdou v krabicové verzi a tak jsem si předplatila expansion pass. Před pár měsíci vyšlo najevo, že datadisky nejen že vyjdou krabicově, ale budou k nim (zatím s jistotou jen k tomu prvnímu ale všichni doufáme…) i gwintové karty. Inu zakoupila jsem i krabici, abych si měla co vystavit a za dlouhých zimních večerů u partičky gwintu, na co koukat. Kód z krabice jsem prodala za cenu digitální distribuce a vlastně jsem spokojená.
Moje očekávání byla velká, ale zase ne tolik, jedná se přece o ten „menší“ datadisk. Herní mapa se nám poněkud rozšířila a přidala nám rozsáhlou oblast severovýchodně od Oxenfurtu. Oblast, která hýří snad nejhezčími a nejatmosferičtějšími lokacemi ve hře. Smrtozračný les vypadá přesně tak, jak jsem si vždycky představovala Brokilon. Temný, sem tam s nějakou tou ruiničkou. Dále potoky s vodopády, vesničky až příliš pěkné, na to, že v okolí je válka. Stará sídla, z nichž jde strach.

Příběh… Příběh je dechberoucí a nečekaný. S tím jak je svět v Zaklínači poměrně černobílý, v datadiskové linii si nejste jisti, komu fandit. Téměř do poslední chvíle nevíte, a vlastně ani po té – protože jako vždy máte možnost rozhodování, která stejně jako u základní hry silně mění vývoj příběhu.

Velice mě potěšilo setkání se starou známou Shani, která nejenže se nezlobí za to, jak jsme ji vypekli v jedničce (protože nehledě na rozhodnutí, na začátku dvojky máme v posteli Triss), ale dokonce to chápe. Jak mám pro Shani slabost už od knih, tak tady se ještě prohloubila. (Jestli udělám něco se svojí figurou, tak na Shani si ušiju cosplay) Ta holka je krásná, rozumná a nic nehrotí, navíc je s ní sranda. A erotická scéna s ní je asi nejhezčí z celé hry. Romantická, no doporučuji zahrát a shlédnout.

Pak se ale projdete mezi poli a děti hrající si opodál zpívají písničku. Pěknou s chytlavou melodií, ale čím více se pohroužíte do příběhu, tím děsivější vám písnička přijde. Mimo hlavní linii příběhu pro nás tvůrci připravili zběhlé rytíře řádu planoucí růže, pavoukovce pro arachnofobiky a kance pro milovníky klasické zvěře. Nové příšery mají i nový, inteligentnější styl boje, takže se stávají poměrně nepříjemným protivníkem. Při hledání otazníků, kterých také mnoho přibylo, si podobných setkání užijete.

Celkově jsem opravdu velmi příjemně překvapena, a pokud tohle byla taková bomba, ani si netroufám odhadovat, co přinese druhý datadisk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *